Stáhněte si filmové novinky!

Výplata

Hlavní postava Michael, který je v oboru inženýra přes elektroniku jeden z nejlepších, přijme vždy tu nejlepší práci, která je sice nejlépe zaplacená, ale nese i jistá rizika.

Vzhledem k velkému utajení je třeba, aby si vždy nechal vymazat paměť za dobu, kterou na práci strávil. Ta poslední nabídka, jedna z nejlepších, za kterou Michael dostane zaplaceno několik milionů, obnáší tři roky tvrdé práce v laboratoři s tím, že všechny ty roky budou samozřejmě vymazány.

Za dobu tří let se toho stane hodně a Michael odvede svoji práci na jedničku. Problém je žena, bioložka, kterou na základně potká.

Vzhledem k tomu, že je paměť vymazána se všemi vzpomínkami, tak si na ni bude jen těžko pamatovat. Michaela budou chtít všichni zabít, dokonce přijde i o všechny své akcie.

Jediná bioložka je jeho pomocí a záchranou, protože její myšlenky a vzpomínky jsou přesně tam, kde mají být. I přes to, že jde Michaelovi ve většině filmu o život, nedočkáte se žádného kopání do rozkroku, lítajících kulek, ani rvaček, které by celý film udělali akční. Je to spíš taková pohoda, u které lze sedět a nijak víc, nad ní nepřemýšlet.

Děj je celkem snadno srozumitelný, i když se to na první zhlédnutí nezdá. V zásadě nic moc akce, ale zato monologu se dočkáte. Na druhou stranu by se vám mohl líbit nápad na filmové zpracování, neuvidíte ani žádné odvážné milostné scény, snad kromě jedné. V celém filmu však bioložka v podání Umy Thurman působí mnohem akčněji, odvážněji a víc, jako bojovnice, než samotný Michael v podání Bena Afflecka.

Hrají: 

  • Ben Affleck
  • Uma Thurman
  • Aaron Eckhart
  • Joe Morton
  • Paul Giamatti

Tento záznam byl zaslán Thriller a označen , , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.