Stáhněte si filmové novinky!

Strom života

Strom života se odehrává v Texasu, v 50. letech minulého století. Už samotný snímek rozdělil diváky na dvě strany. Ti, co ho nemohou vystát, obvykle jsou to mladí lidé, kteří nemají nic za sebou, včetně rodičovství a tím druhým jsou lidé, kteří ctí toto dílo a pokládají ho za nejlepší, které kdy natočil režisér Terrence Malick.

Popis samotného děje, je velice složitý. Je rodina v Texasu, otec, matka a tři synové, z nichž jeden se jmenuje Jack. Jack právě prožívá těžkou pubertu a jeho otec v podání Brada Pitta, mu nedokáže pomoci, porozumět a jeho vztah s jeho synem je stále komplikovanější.

Matka je velice benevolentní, naopak otec je přísný. Do toho všeho se nakonec prolínají vzpomínky samotného Jacka na dětství, trápení a strasti, které během něj prožíval. To by byl ale jen velmi jednoduchý a příliš nezajímavý popis děje, který v sobě skrývá mnohem víc, než jen rodinné vztahy. Ve filmu dojde i na vznik Země, civilizační otázky, které jsou, nebo nejsou běžně řešené a budete se divit, ale i na dinosaury.

Pro mladého diváka, který nemá rád vážnou hudbu, plynulé filmy, na které se můžete jen tak dívat a na konci si všechny myšlenky probrat, rozhodně nebude film nijak zajímavý. Je poměrně dost složitý a některé dnešní problematiky řeší ze zcela jiného pohledu. Zatím, co postava otce ve filmu dost vyčnívá, postava starostlivé a hodné matky stojí trošku v pozadí, pokud ji nevnímáte. Oba dva jsou naprostým opakem toho druhého, ale i tak spolu dokážou svévolně žít a navzájem si dávat lásku.

Hrají: 

  • Brad Pitt
  • Sean Penn
  • Jessica Chastain
  • Fiona Shaw
  • Joanna Going


Tento záznam byl zaslán Filmy 2011 a označen , , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.