Stáhněte si filmové novinky!

Hodiny

Škoda, že Hodiny i přes deset nominací na Oscara získali jen jediného. Odnesla si jej Nicole Kidman za nejlepší ženský výkon. Hodiny jsou dokonalým filmem, který má kvalitní scénář, skvělé herecké obsazení, ale pro normálního diváka, který je i průměrně znalý, je hodně složitý. Hodiny naprosto přesně odpovídají předloze knihy, podle níž byly natočeny.

Film i kniha popisují jeden den, který se odehrává v životě tří různých žen v různých časoprostorech. Dvě postavy jsou jen fiktivní a tou třetí je žena, kterou snad každý z nás zná. Virginia Woolfová, která právě píše svoji Paní Dallowayová.

První žena Virginia Woolfová je životem poznamenaná žena, která trpí depresemi a každým dnem jen očekává, kdy udeří znovu její nemoc. Žije se svým manželem na venkově, který se o nic celou dobu věrně stará, ale její vztah k němu, je naprosto chladný. Druhá žena, jejíž příběh se odehrává přesně o 28 let později, je těhotná a její knihou si zpestřuje své dny, kdy trpí psychickými depresemi. Připravuje společně se svým synem rodinnou oslavu pro svého manžela, který je během dne v práci.

Třetí žena žije v roce 2001 v New Yorku. Je nakladatelkou, její manžel je básník a onemocněl chorobou AIDS a umírá. Právě pro něj připravuje oslavu, na které nesmí chybět všichni známí.

Celý film je velice složitý a jen velice těžký na pochopení. Pokud dobře znáte knihy Virginie Woolfové, tak budete už v polovině filmu vědět, jak na tom film je. Pokud jej naznáte, pravděpodobně film nikdy nepochopíte a nikdy si ho ani nepustíte. Všechny tři příběhy žen, se na samém konci spojí, k tomu je ale nutné znát všechny okolnosti a díla Virginie. Právě v tomto směru nabírá film na neskutečné složitosti.

Hrají: 

  • Nicole Kidman
  • Meryl Streep
  • Julianne Moore
  • Ed Haris
  • John C. Reilly

Tento záznam byl zaslán Dramata a označen , , , . Záložka je zde.

Podobné filmy

Komentáře jsou uzavřeny.